Looking for Something?

Cv dla blogera bez doświadczenia, czyli co zyskałeś prowadząc bloga

Author:
cv-dla-osoby-bez-doswiadczenia

Jeśli prowadzisz blog i jednocześnie szukasz pracy, masz świetną okazję by wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w trakcie sporządzania dokumentów aplikacyjnych. Cv nie jest dokumentem uniwersalnym. Aplikując na trzy różne stanowiska, powinieneś opracować trzy oddzielne życiorysy. Tylko w ten sposób, możesz być pewien, że są one przygotowane w rzetelny, dokładny sposób. Kluczem do napisania dobrego pod względem merytorycznym cv, jest dokładna analiza wymagań stawianych przez pracodawców. Jeśli rozłożysz na czynniki pierwsze zakres obowiązków, zyskasz ceną wiedzą o tym jakiego konkretnie kandydata szuka rekrutujący. Jestem przekonana, że wszyscy blogerzy zgodzą się ze mną, że prowadzenie bloga daje nam wiele korzyści. Często jednak zapominamy, że bycie blogerem to powód do dumy, to szansa na pokazanie zdobytych doświadczeń i umiejętności, które będą cenne w pracy na wielu stanowiskach. Ważne by umiejętnie to wszystko zinterpretować i dopasować do wymagań określonego stanowiska. By łatwiej było Ci dostrzec, jak wiele masz do zaoferowania, zinterpretuję dla Ciebie wymagania z różnych stanowisk, dopasowując je do doświadczeń możliwych do zdobycia w trakcie blogowania. To tylko przykłady, możesz je dowolnie komponować i zestawiać, a pole do popisu jest wielkie, niczym hektary powierzchni piaskowej na pustyni. Te wskazówki świetnie sprawdzą się dla osób, które nie posiadają jeszcze doświadczenia zawodowego i szukają swojej pierwszej pracy. Często osoby bez doświadczenia zawodowego zdobytego w pracy na etacie, czują się kandydatami bez szans na rynku pracy. Błąd! Prowadząc blog, zdobywasz niebywale cenne umiejętności, zdobywasz doświadczenie pozazawodowe, które będziesz chciał efektywnie wykorzystać w trakcie pracy docelowej. Wszystko zależy od Twoich chęci i podejścia do własnego bloga. Jeśli chcesz pozostać anonimowy, podejmujesz tematykę sprzeczną z wymaganiami i zakresem obowiązków stanowiska pracy o które się ubiegasz, traktujesz blog jako odskocznię od codzienności, zapewne nie będziesz chciał zaznajamiać pracodawcy z własną twórczością. Krytykując w sposób wulgarny obsługę restauracji, z pewnością nie będziesz chwalił się treścią tego tekstu w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko kelnera. Blog może pomóc, ale może nam również zaszkodzić. Osobiście, jestem dumna ze swojego, i pomimo iż posiadam kilkunastoletni staż pracy, bardzo chętnie wykorzystuję blogerskie umiejętności we własnym curriculum vitae.

Realizacja kampanii marketingowych (np. młodszy asystent biura marketingu, merchandiser, pracownik portalu ogłoszeniowego, pomocnik fotografa, przedstawiciel handlowy)

Dbasz o marketing i reklamę własnego bloga. Potrafisz zarządzać reklamami na Facebooku i Instagramie, prowadzisz tym samym działania w sferze marketingu internetowego i portali społecznościowych. Potrafisz utworzyć kampanię AdWords w oparciu o wyświetlenia właściwych słów kluczowych – dbasz tym samym o właściwą ekspozycję własnej pracy, tworząc akcje promocyjne. Dobierasz tytuły prezentowanych tekstów w oparciu o skuteczne tajniki pozycjonowania SEO. Analizujesz otrzymywane informacje zwrotne w oparciu o Goole Analytics – potrafisz interpretować zgromadzone informacje w sposób twórczy i kreatywny. Komunikujesz się z czytelnikami poprzez newsletter, przekazując informacje o nowościach, planach i ofertach. Podejmujesz szereg działań mających na celu zwiększenie własnej widoczności poprzez marketing internetowy w wyszukiwarkach (SEM) – dzięki prowadzonym działaniom, docierasz do czytelników wzbudzając ich zainteresowanie. Przykładasz szczególną uwagę do jakości tworzonych wpisów, kształcisz warsztat pisarski oraz dbasz o jakość prezentowanych fotografii. Redagujesz teksty marketingowe, analizujesz działania konkurencji. Jak nic, jesteś idealnym kandydatem na marketingowca, rozwijasz się cały czas! Jeśli przedstawione zagadnienia są dla Ciebie obce, być może to jest ta właściwa chwila, by popracować nad zdobyciem nowej wiedzy. W chwili obecnej Google, oferuje nam możliwość skorzystania z darmowego programu – Internetowe Rewolucje. Dzięki niemu, możesz nauczyć się sposobów na wykorzystanie internetu w rozwoju swojej kariery oraz zdobyć wiedzę potrzebną do promocji własnego bloga. Po ukończeniu wszystkich modułów tematycznych, masz szansę na uzyskanie Certyfikatu. Kurs Internetowych Rewolucji składa się 23 tematów podzielonych na lekcje, które przedstawiane są formie przystępnych materiałów video. Oglądasz film, opanowujesz informacje i rozwiązujesz teksty, dzięki którym zdobywasz odznaki, przybliżające Cię do uzyskania Certyfikatu. Nic tylko się uczyć i przyswajać nową wiedzą. Sama korzystam, w myśl zasady, że pochłanianie wiedzy nie tuczy. Wiedza da Ci siłę, pracując nad samokształceniem zyskujesz pewność siebie i wiarę we własne możliwości, a to niebywale cena zaleta w trakcie prowadzenia rozmów, zarówno zawodowych, jak i osobistych.

Umiejętność słuchania i wrażliwość na ludzkie potrzeby, umiejętność nawiązywania relacji z klientem (np. kelner, ankieter, wolontariusz, sprzedawca)

Bez wątpienia te umiejętności potrzebne są na każdym stanowisku, na którym mamy do czynienia z relacjami interpersonalnymi – kontaktem z klientem, pracą zespołową oraz wykonywaniem poleceń zwierzchnika służbowego. Umiejętnie słuchamy, czyli trafnie odczytujemy komunikaty. Jeśli trafnie odczytujemy komunikaty, to wykonujemy solidnie polecenia, pokazując zaangażowanie i dbałość o skuteczną współpracę. Na blogu słuchasz własnych czytelników, odczytujesz komunikaty, analizujesz komentarze. Jesteś kontaktowy, nawiązujesz relacje, odpowiadasz na wiadomości, starasz się być dla innych. Podążasz za potrzebami czytelników, jesteś wrażliwy na otrzymywane informacje zwrotne. Blog o który dbasz ma w sobie najcenniejszą wartość, Twoich czytelników, komentatorów, którzy doładowują akumulatory, nadając sens Twojej pracy. Na stronie Akademii PARP mamy możliwość skorzystania m.in. z ciekawego szkolenia z zakresu umiejętności menadżerskich i osobistych, pt. Umiejętności interpersonalne. W skład modułu wchodzą : nawiązanie kontaktu, empatia, asertywność, komunikacja, praca zespołowa, konflikt, sztuka wypowiedzi oraz umiejętności komunikacyjne.  Wystarczy się zalogować i przedstawić jako osobę chcącą w przyszłości założyć działalność gospodarczą. Warunkiem jest jedynie niezlikwidowanie działalności gospodarczej w okresie roku poprzedzającego przystąpienie do projektu. Sama ukończyłam kilka szkoleń na tej platformie i jestem pod wrażeniem, zarówno wiedzy merytorycznej jak i bogatej oferty szkoleniowej. Nie chce Ci martwić, ale masz chyba coraz mniej wymówek by nic nie robić.

Zapał do pracy i zdolność organizacji pracy własnej (ankieter, telemarketer, pracownik punktu obsługi klienta, makijażysta, sprzedawca )

Wolny czas wykorzystujesz na realizację własnych pasji, naukę nowych umiejętności i rozwój osobisty. Nie siedzisz w miejscu. Lubisz działać. Twoja żywiołowość i dynamizm w działaniu ujawnia się nie tylko w świecie wirtualnym, ale również przedkłada na to co tworzysz w życiu realnym. Malujesz, szyjesz, tworzysz grafikę, fotografujesz, gotujesz – przez wszystko co robisz przemawia entuzjazm. Ty wiesz, co to znaczy dążenie do realizacji zaplanowanego celu. To od Ciebie zależy sposób i jakość organizacji pracy własnej. Jeśli jesteś sumienny, dotrzymujesz słowa, publikujesz regularnie dbając o systematyczność. Jesteś obowiązkowy i pracowity. Tworzenie bloga to dla Ciebie przyjemność, ale to dzięki solidnemu zaangażowaniu jesteś na powierzchni i idziesz do przodu.

 Budowanie pozytywnego wizerunku firmy (np. sekretarka, recepcjonista, sprzedawca)

Dbasz o wizerunek bloga, dopieszczasz szablon, zwracasz uwagę na kolorystykę. Chcesz by Twoja praca została doceniana, identyfikujesz się z własnym blogiem, traktujesz go jako własną markę. Zwracasz uwagę na poziom wypowiedzi, kulturę osobistą i wzajemny szacunek. Jeśli na profilu społecznościowym prezentujesz wulgarność, chamstwo, a na rozmowie jesteś miły niczym aniołek w trakcie drzemki na puszystej chmurce, Twój wizerunek będzie niespójny i podejrzany. Po więcej informacji zapraszam Cię na blog Doroty, gdzie podpowiadam, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Wiedza ta będzie Ci potrzebna, w chwili gdy uświadomisz sobie, jak wiele już masz i jak wiele jeszcze przed Tobą. Nie czuj się jako osoba bez doświadczenia, popatrz ile masz alternatyw, by poczuć się dumnym z bycia blogerem.

Wytrwały bloger, który nie posiada doświadczenia zawodowego ma szansę. Może pokazać zarówno zdobyte w trakcie blogowania umiejętności, jak również osobowość. Justek

 • http://www.mojasztukoteka.pl/ Monika Dudzik

  Wychodzę z założenia, że każde doświadczenie jest cenne. Najważniejsze jednak to umieć wykorzystać je tam, gdzie jest naprawdę potrzebne.

  • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

   Dokładnie, to sedno sprawy….umiejętność wykorzystania z
   dobytych umiejętności.

 • http://lepszawersjasamejsiebie.blogspot.com Aga-LepszaWersjaSamejSiebie

  Ha ha ha nie wpadłabym na to, żeby blogowe doświadczenie wykorzystać w CV :-)

  • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

   To teraz mam nadzieję, że o tym nie zapomnisz:)))

 • http://losgrafikos.pl SuspiciousPlum

  Umiejętności zdobyte podczas blogowania są niesamowicie ważne! :) Ja aplikowałam na stanowisko bibliotekarza i tam wielkie wrażenie na pracodawcy zrobiło to, że potrafię obsługiwać wordpressa, znam się na reklamach, potrafię zdobyć duży zasięg na facebooku. Mogłoby się wydawać, że to nie jest ważne, ale teraz reklama potrzebna jest wszędzie!

  • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

   No i cudownie, jesteś bardzo bystrą dziewczynką:))

 • http://katsunetka.nl/ Katsunetka

  Mnie się udało trafić na rozmowę o stanowisko idealne – w reklamie i promocji. Niestety, było z góry ustawione, kto zostanie przyjęty. Nie o to mi jednak chodzi. Nie wiedząc, kochany UP, na jakie stanowisko idę, w CV wpisałam umiejętności płynące z bloga. Teraz wiem, ze jeszcze muszę dopracować CV, będzie jeszcze lepsze. W sumie nie dostałam się, a moje doświadczenie docenione nie zostało.

  • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

   No niestety, nie zawsze się uda. Najważniejsze to starać się, pracować nad sobą, to korzyści, których nikt Nam nie odbierze:)

 • http://www.naturalniepiekna.info/ Marzena T

  Świetny wpis :) Ja raz dostałam ofertę pracy dzięki blogowi w salonie kosmetyki naturalnej :D Blogowanie daje bardzo dużo :D

  • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

   Super:)

 • http://www.kinoswinka.pl/ Świnka

  Superowo! Tekst pochłonęłam! W zeszłe lato byłam na rozmowie kwalifikacyjnej i wspomniałam tam, że jestem blogerką i prezes tamtej firmy tak się zainteresował, że momentalnie poprosił mnie o adres i widać było, że jest pod wrażeniem. A wydawało mi się to wtedy takie głupie. Właśnie stawiam kolejne pierwsze kroczki na rynku pracy i tym razem wpisałam i zobaczymy. Stanowisko jest kompletnie inne niż wszelkie wymienione branże, ale i tak uważam to za swój atut, to, że mam pasję, którą tak pielęgnuję :D

  • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

   Dziękuję;) Chyba nie znam takiego stanowiska pracy, do którego nie można dopasować umiejętności pozyskanych w trakcie blogowania. Wystarczy tylko to mądrze przedstawić, jestem pewna, że zrobisz to doskonale. Gdybyś jednak kiedyś potrzebowała pomocy w opracowaniu dokumentów aplikacyjnych, uderzaj do Justka o każdej porze dnia i nocy:)

   • http://www.kinoswinka.pl/ Świnka

    Oooo dzięki za propozycję! :* <3 <3 <3

 • http://krolowa-karo.pl Królowa Karo

  Świetnie to przełożyłaś. Zawsze czułam, że blogowanie wiele wnosi i mnie rozwija, ale nigdy nie patrzyłam pod tym kątem. Ktoś mi kiedyś powiedział, że pracodawcy nie lubią blogerów, bo boją się, że oni będą tylko siedzieć w internecie i zajmować się blogiem. Ty pokazałaś to z drugiej strony – myślę, że tej bardziej efektownej.

  • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

   Dzięki bardzo:) Myślę, że to życie i praca weryfikuje każdego człowieka. Można nie mieć bloga, a siedzieć godzinami w pracy i układać pasjansa;) Znam takie przypadki:)))

 • http://fragmentator.pl/ Iza

  Genialnie potraktowany temat. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Do tej pory wydawało mi się, że tylko blog ukierunkowany na jeden, konkretny temat może pomóc np. w poszukiwaniach pracy. Teraz widzę, że blogowanie można uznać za rozwijanie swoich umiejętności, nie tylko jako ekspert w jednym temacie. Wspaniały tekst. Wielki ukłon. :)

  • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

   Bardzo dziękuję za tak ciepłe słowa:) Cieszę się, że spojrzałaś na własną pracę poprzez inny, rozszerzony pryzmat:)

 • http://www.blogierka.pl/ Blogierka

  Justek- jesteś nie tylko dowcipna ale przede wszystkim cholernie inteligentna i pełnowartościowa bloggerka! Ja z tą pierwszą częscią to nawalam po całości bo nie pisze nic pod wyszukiwarkę a pod życie..marna ze mnie blogerka- stad „blogierka” właśnie ;). Ale te Rewolucje Googlowe zrobie na bank! Dzięki! :*

  ps. To po tych interwałach taka moc twórcza powróciła?:D

  • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

   Oj, za takie komplementy to ja chyba strzelę zaraz kolejnego interwała z radości:) Dziękuję bardzo! Wcale nie nawalasz. Popatrz na mnie, ja też pisze o wszystkim, nie szukam swej niszy, piszę co serce dyktuje. Ty jesteś dokładanie taka sama, i jestem przekonana, że obie jesteśmy prawdziwe. Jesteś „blogierką” w ciele prawdziwej blogerki:) A co do tematu, to jestem też doradcą zawodowym i zapewne dlatego trochę łatwiej spojrzeć mi na ten temat. Ps. Po interwałach to mam zakwasy po dziś dzień, dzisiaj muszę je przepalić. Power jest:)))

   • http://www.blogierka.pl/ Blogierka

    A wiesz że coś w tym jest- swój do swego ciągnie! Dzięki za podbudowanie! <3 A co do tekstu- i teraz wszystko jasne! Bardzo profesjonalne i cenne porady z tzw. drugiej strony :). A kurs odpalam w weekend :)
    ps. Hehe- no i po zakwasach czujesz że żyjesz! :D Polecam je sobie wplatać do tygodniowego treningu- ze 2 razy np. dla rozkręcenia metabolizmu no i przede wszystkim dla urozmaicenia i funu :D

 • http://socjopatka.pl Socjopatka

  Dokładnie tak! ;) Zgadzam się ze wszystkim co zostało tutaj napisane, bo tak naprawdę blogowanie to praca i czy tak ja traktujemy, czy nie to wykonujemy pewnego rodzaju wysiłek, uczymy się nowych rzeczy, kontrolujemy społecznościówki. Blogowanie samo w sobie uczy, więc jak najbardziej można wpisac je w CV ;)

 • http://monotematycznaona.pl • MonotematycznaOna •

  Pięknie wyłożone to czego czasem nie potrafimy dostrzec na pierwszy rzut oka! Bo jestem sobie takim blogerem i cóż więcej. Mamy przekonanie, że nic. A wśród innych osób nie blogujących panuje przekonanie, że założyć blog i napisać wpis to taka prosta sprawa. Tylko nikt nie patrzy na to, że trzeba poświęcić czas na przygotowanie tego tekstu, na zrobienie zdjęć żeby przykuwać uwagę, potem zająć się rozreklamowaniem tego i budowaniem społeczności co wcale nie jest takie proste i łatwe. Jest bardzo czasochłonne i wymaga wiele zaangażowania z naszej strony. Świetnie to rozłożyłaś na czynniki. Teraz wielu ludziom będzie łatwiej dostrzec w swojej pracy tyle nowych umiejętności jakie potrafią robić. :)

 • http://bwotr.pl/ Bookworm

  Wczoraj wyskoczyło mi powiadomienie na komórce, że wrzuciłaś wpis. Cały dzień zostawiałem sobie Twój wpis na „deser”, na wolną chwilę, bo chciałem poświęcić mu należytą uwagę. I warto było :) Bardzo na temat, bardo się przyda. Dziękuję :)

 • http://make-upfullofcolors.blogspot.com/ Chocolate&Chocolate

  Bardzo sprytne podejście :D Z przyjemnością zajrzę pod podane linki w wolnym czasie, bo dobrze ćwiczyć mózg przez całe życie, a nie tylko w czasach szkolnych ;)

 • http://takuwazamja.blogspot.com/ www.takuwazamja.blogspot.com

  To, że blogowanie uczy wielu przydatnych rzeczy- to wiedziałam. Nie sądziłam jednak, że aż tylu! Na początku wydawało mi się, że trochę „głupio” chwalić się blogiem na rozmowach kwalifikacyjnych, ale widzę, że popełniłam błąd.

 • http://witajslonce.pl/ Dotee

  O rany! Taka doświadczona jestem :) .. ale i tak szukanie pracy zawsze było dla mnie koszmarem i mam nadzieję, że już nigdy nie będę musiała jej szukać, robić dobrego wrażenia na pracodawcach itd. Chyba wolę te umiejętności wykorzystać do nabijania kabzy sobie a nie komuś… teraz jeszcze tylko znaleźć na to sposób ;)

  • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

   Ja również wybieram Twoją opcję i również myślę o możliwych sposobach:)

 • http://domnaobcasach.com/ Agnieszka Wieczorek

  Masz 100% racji w tym co piszesz. Czasem my sami nie doceniamy siebie, nie traktujemy bloga jako czynnika, który nas rozwija. Jeśli sami tego nie pojmiemy to jak ma to za nas zrobić potencjalny pracodawca. A przecież nie od dziś wiadomo, że rozmowa kwalifikacyjna to ubrane w ładny i kulturalny sposób przechwalanki :) Warto więc chwalić się czymś co nam pomaga, rozwija i uczy zarazem.

  • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

   Piękne podsumowanie;)

 • http://www.lieveg.pl Gabriela

  Bycie blogerem przynosi wiele korzyści, między innymi może wzbogacić nasze CV – wystarczy tylko wiedzieć jak do tego podejść. Fajnie, że o tym napisałaś. :)

 • http://przymiotnik.blogspot.com halmanmonika

  Bardzo dziękuję za ten wpis. Odwaliłaś kawał dobrej roboty… no widzisz, kolejna nowa umiejętność – mentorska – do wpisania w CV :D Twój wpis uświadamia człowiekowi, że blogowanie to nie tylko realizowanie swoich pasji, ale i samodoskonalenie, rozwój… I że to nie są jakieś tam puste frazesy. Ty to wyłożyłaś jak kawę na ławę, co, gdzie, jak i po co. Często się mówi, że dzięki blogowaniu się rozwijamy, ale zwykle nie rozwijamy tego tematu aż tak szczegółowo, jak to zrobiłaś w tym wpisie. A to jest ważne, żeby mieć świadomość, co my właściwie doskonalimy :) I do czego może się nam to przydać!

 • http://krasnoludkiprzysterach.pl Hai Le

  To ja się pochwalę, że już znalazłam <|:^) Jeszcze nic nie podpisałam, więc się wstrzymam z otwieraniem szampana, ale też CV więcej nie rozsyłam <|:^*

 • http://www.optimiss.pl Magdalena Uba

  Świetne podejście. Ostatnio właśnie myślałam o uzupełnieniu swojego CV umiejętnościami, które zdobyłam podczas blogowania. Bo blogowanie nie jest tylko pisaniem na dany temat – to niesamowity rozwój osobisty na naprawdę wielu płaszczyznach – organizacji czasu, promocji, marketingu, dbania o klienta, itd. A wiele z tych cech pożądają właśnie potencjalni pracodawcy.
  Zainteresowałaś mnie tymi Rewolucjami! Odpalam i będę dążyć do zdobycia Certyfikatu :)

 • http://Plantacjapozytywnychmysli.blogspot.com/ Gaja

  Dobrze piszesz. też uważam, że prowadzenie bloga może stać się naszym dodatkowym atutem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Może też przydać się wiedza, którą z pasją zbieramy, a która dotyczy jakiejś sfery, np. zdrowego odżywiania – dla sprzedawcy w sklepie ze zdrową żywnością. To tylko jeden z pomysłów.

 • http://antyterrorystka.blogspot.com/ Matka Antyterrorystka

  Bardzo podoba mi się Twój tekst:) Człowiek nie zawsze jest świadomy tego ile asów trzyma w rękawie :)

 • http://www.vademecumblogera.pl/ Beata Redzimska

  Justyna, super wpis, nawet nie wiedzialam, ze mam takie kwalifikacje do szukania pracy. Koniecznie musze wrzucic ten Twoj wpis u mnie na fanpaga. Podbuduje kazdego blogera. Dziekuje i pzodrawiam serdecznie Beata

 • http://theoddshoes.com/ Ewa Sobania

  Świetny tekst! Prowadzenie bloga wymaga ogromnej ilości działań, które nie zawsze potrafimy nazwać :)

 • http://www.redefineyourself.pl/ Sylwia W.

  Kurcze, miałam świadomość umiejętności, jakie daje blogowanie, ale nie ubrałabym tego w słowa tak pięknie jak Ty. Dziękuję Ci za ten tekst, bo dodałaś mi nim pewności siebie i pozwoliłaś spojrzeć z innej perspektywy. Ja co prawda mam już doświadczenie zawodowe, ale umiejętność przedstawienia swoich zalet na pewno mi się przyda :)

 • http://agnesonthecloud.pl/ @agnesonthecloud

  Fantastyczny, mądry tekst:) po prostu świetne.

 • http://www.zdolnyaleleniwy.pl Witek Michalak

  Megaśny wpis. Od razu człowiekowi chce się chcieć. A tego aniołka w trakcie drzemki na puszystej chmurce pokochałem z całego serca. :) Piękny tekst.

  • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

   Dzięki!

 • http://kroplaarganu.blogspot.com/ Dorota S. Kropla Arganu

  Dzięki za artykuł. Bo dokładnie trafia w moją sytuację. Od lat bezskutecznie szukam pracy. Nie mam dużego doświadczenia w pracy etatowej bo…nie mogłam jej znaleźć przez małe doświadczenie i dziury w CV. Błędne koło. Na wymarzone stanowisko zawsze wybierali kogoś innego. Od 1,5 roku prowadzę bloga dość niszowego. Stwierdziłam, że skoro nie mogę nic znaleźć to chociaż w czasie jaki mam chcę się rozwijać w czymś co lubię, w czym jestem dobra, do czego nie zabraknie mi pomysłów i na co będę miała całkowity wpływ. Poświęcam mu bardzo dużo czasu, praktycznie codziennie. Czasem ilość pracy mnie męczy ale daje ogromne szczęście i satysfakcję. Mimo, że blog nie jest jeszcze idealny, jest mało znany, do sukcesu mu dalejo to cieszy mnie każdy komentarz i email od czytelników. Mam cichą nadzieję, że może kiedyś pomoże mi w znalezieniu pracy. Niedawno zaczęłam wpisywać blog do mojego CV a jako funkcje wszystkie działania, które przy nim podejmuję. Nawet na tzw „poważne stanowiska”. Na fb jako miejsce pracy ustawiłam fanpage bloga. Skoro nie mam nic innego do wpisania w CV na ten okres, to lepiej niech będzie blog zamiast dziury. Wiele pracodawców wciąż tego nie docenia, bo myślą, że blogowanie to zajęcie niepoważne, które może robić każdy, bez wiedzy i doświadczenia. Nie docenia się bo na tym się jeszcze nie zarabia a znajomi i rodzina co szczęśliwie mają etat myślą, że jak bloguję i spędzam czas odpisując na wiadomości i komentarze czytelników to pewnie nic nie robię i się tylko obijam. Ale mam nadzieję, że to się zmieni a artykuły jak Twój tylko w tym pomogą. Pomogą zmienić świadomość. Marzę o świecie aby nasze aktywności, które nie są zorganizowaną pracą zarobkową takie jak opieka rodziców nad dziećmi, pomaganie innym czy blogowanie można było wliczać do stażu pracy. By przestali osądzać ludzi przez pryzmat ich zawodu i tego ile zarabiają. Bo człowiek nie jest leniwy, zawsze ma potrzebę by coś robić i się rozwijać.

  • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

   Cudowne słowa, bardzo Ci za nie dziękuję! Jesteś kolejną osobą, która jest doskonałym przykładem jak mocno blogowanie rozwija. Jesteś wrażliwa, masz pasję…jestem pewna, że zostaniesz doceniona, musisz tylko trafić na wartościowych ludzi, którzy dostrzegą Twój potencjał i talent. Gdybyś potrzebowała pomocy z cv wal śmiało, chętnie pomogę;)

   • http://kroplaarganu.blogspot.com/ Dorota S. Kropla Arganu

    Dzięki bardzo, aż się zaczerwieniłam ;) To fakt, pewnie jeszcze na odpowiednią osobę nie trafiłam. CV cały czas przerabiam kiedy tworzę nową rzecz więc, będę o tobie pamiętać gdybym miała dać komuś do zerknięcia. Pozdrawiam i powodzenia w dalszym Twoim blogowaniu

 • http://andanowa.pl AnuŚka Bąbik-Daniło

  O taaaaak! Blog uczy bardzo wiele, zdecydowanie. :)

 • http://malinowe-buty.blogspot.com/ isjek

  nigdy się tak nad tym nie zastanawiałam, ciekawe :)

 • http://www.evelinebison.pl Eveline Bison

  Wow- ja myślę, że byłabym idealnym kandydatem na szefa :D Przecież sama ogarniam robotę na blogu, to i rządziłabym dobrze firmą :D

  A odrzucając żarty na bok – bardzo dobry post, bardzo inspirujący, zawierające celne spostrzeżenia i wskazówki :) Well done, Justek :) Jak zawsze, zresztą ;)

 • http://pociagdozycia.blogspot.com/ BasiaK

  Dzięki za ten wpis. I za internetowe rewolucje. Pierwsze słyszę o czymś takim. Super rady. Kawał dobrej roboty odwaliłaś. Ja jeszcze nie zaczęłam szukać pracy, odstresowuję się po poprzedniej. I zastanawiam się w jakim kierunku podążać dalej.

 • http://niedokoncakosmetycznie.blogspot.com/ Dorotka G

  Mi jakoś nie pomogło wpisywanie tych informacji w CV ale znam osoby u jakich to się sprawdziło. =)

 • http://kolorowyswiatmarzen.blogspot.com/ Dorota

  Bardzo fajny i budujący post :) Każdy powinien to przeczytać :) Pozdrawiam serdecznie :)

 • Pingback: Przegląd sieci #5 - Ciekawe linki z sieci - Dom na obcasach()

 • http://www.kobietapo30.pl Kobietapo30

  Blogowanie nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli planujemy wspinać się na szczyty popularności, osiągać spore zasięgi, trzeba działać taktycznie i nie tracić polotu…;). Zgadzam się, że to doskonała szkoła, umiejętności, które można wykorzystać w wielu zawodach.

 • http://www.womanatwindow.com/ Dagmara Piekutowska

  Świetny wpis! U mnie rzeczywiście blog zapoczątkował poważne zmiany w tym zakresie. SEO, kreacja wizerunku, kursy z prognozowania trednów, zarządzania modą.. Zobaczymy co przyniesie kolejny rok blogowania. Teraz jednak zabieram się za aktualizowanie mojego CV :)

 • Agata Pawlak

  Nigdy o tym nie myślałam w ten sposób, chyba czas napisać nowe CV i nowy życiorys :D

 • http://www.zfilizankakawy.pl/ Z filiżanką kawy

  Ja wprawdzie nie mam pustego cv, ale zawsze wspominam w nim o tym, że bloga prowadzę. W końcu pracuję nad nim na wielu płaszczyznach, a samo wymyślanie tematów i redagowanie tekstów to praca poniekąd prasowa (ja dodatkowo fotografuję), więc jakby nie patrzeć jest to konkretne doświadczenie. Warto o nim wspomnieć.

 • http://cosmeticosmos.blogspot.com/ Nie Bieska

  Świetny tekst, ja bloga też wpisuję w CV, ale w miejscu zainteresowań :) Jako taki dodatek do całości.

 • https://sielskiem.blogspot.com/ SielskieM

  Dziękuję za ten tekst ;*
  Wprawdzie choroba pracodawcy nie musi zachęcić…ale się może nie doczyta :) a jakby co i tak się dowie :) A w ogóle chyba chodzi o to, żeby zobaczył (pracodawca) ze człowiek nie jest biernym bezrobotnym :)

O mnie

Justyna, żona, matka, kobieta o czterech zawodach, pasjonatka piękna, entuzjastka życia. Optymistka, wierna fanka szczypiorku.
Ten blog to zaproszenie do odbycia podróży po Justkowym świecie, przestrzeni przyprawionej szczyptą humoru i pozytywnej energii.

Zapraszam do mojego królestwa. Enjoy!

Najczęściej czytane

poczatki-blogowania Błędy początkującej blogerki

Początki bywają trudne, blogowania również. Każdy popełnia błędy, jedni się na nich uczą, ...

Najnowsze komentarze

Dołącz do mnie na Facebooku

Jusy Make Me Smile

Instagram