Looking for Something?

Jak szybko i bezboleśnie popełnić samobójstwo

Author:
jak-się-zabić-sposoby

Szybko, bezboleśnie? Jeśli chcesz się zabić, musisz zapomnieć o tych dwóch słowach. To będzie bolało i będzie trwało – to nieuniknione. Nie ma nic za darmo, nawet dla odebrania sobie własnego życia musisz coś poświęcić. Poświęcisz osoby, które oddałyby własne życie, aby móc uratować Twoje – dasz im w prezencie przeszywający ból. Poświęcisz czas osób, które będą godzinami wspominały Twoją twarz, łkając w sercu z tęsknoty za Twoim głosem, wzrokiem, uśmiechem – dasz im w prezencie bezradność.

Chwila, kiedy chciałam umrzeć

Pewnej słonecznej  wiosny,  kiedy byłam piękna i młoda, a w blasku mojej cery mogło przeglądać się stado dzikich baranów, zapragnęłam zerwać raz na zawsze z obowiązkiem szkolnym. Przez grzeczność i uczciwość kobiecą, nadmienię, że to było dawno, dawno temu. Na co mi szkoła i narzucone normy zachowania i dyscypliny? Jak cera gładka, oko wyraziste, nie ma drugiego podbródka to  żyje się swobodnie i luzacko. Człowiek nie myśli o tym co będzie, carpe diem, bajo-bongo, coco-jambo i do przodu. Niestety, szybko okazało się, że to nie jest takie proste. Powzięłam więc plan, by chodzić do szkoły w kratkę i unikać wszystkiego co się da. Innymi słowy chciałam wagarować wybiórczo. Czyniłam cuda, łącznie z nabijaniem gorączki za pomocą kaloryfera i żarówki. No ale chwila, kiedy zjadłam surowego ziemniaka, przegryzając go łyżką proszku do pieczenia, stała się momentem kulminacyjnym w mojej karierze gastrologicznej. Upragniona gorączka nie nadchodziła a ja chciałam umrzeć, szybko i bezboleśnie. Najlepiej śmiercią natychmiastową, poprzez wciśnięcie guzika, coś w stylu Inspektora Gadżeta. Na szczęście przeżyłam, a jedyne co mi pozostało z tej historii, to niechęć do ziemniaków i  pieczenia ciast na bazie proszku, ale to chyba zrozumiałe.

Smak życia

W swoim życiu napotkasz niezliczone ilości „dań” o smaku surowego ziemniaka, przyprawionego proszkiem do pieczenia. To mieszanka wybuchowa, która podnosi grzywkę, nawet tej, której w rzeczywistości nie ma.  Będzie Ci źle, będzie Ci niedobrze,  ale co to za śmierć w konwulsjach, z totalnie obrzydliwym smakiem w ustach?  Wypluj to niesmaczne”danie”, przepłucz usta i żyj. Masz jeszcze tyle „potraw” do spróbowania. Na Twoim talerzu życia, pojawia się wiele zgniłych i przeterminowanych propozycji, nie obwiniaj się, jeśli spróbowałeś tego co niesmaczne. To nie wstyd popełniać błędy, nie myli się ten co nic nie robi. Wiem, pomyślisz, że zwariowałam. Myślisz o samobójstwie, chcesz mieć święty spokój, ale pomyśl przez chwile, Twoje życie ma smak. Być może jest zgorzkniały i  cierpki, bez wyrazu, ale jest! Masz do dyspozycji „przyprawy”, które je odmienią, zmieniając aromat i doznania Twojego smutnego serca. Nie ma problemu z którego nie da się wyjść, nie ma też potrawy, której nie możesz spróbować. Wszystko jest dla Ciebie. Wystarczy, że wyciągniesz rękę, na którą czeka wiele osób, chcąc ją chwycić i przytulić. Nie musisz radzić sobie z tym sam. Znasz to uczucie, kiedy kanapka z pomidorem zrobiona przez kogoś innego, smakuje zupełnie inaczej, niż ta, którą sam sobie zaserwowałeś? Poddałam Ci pomysł jak sprytnie wykorzystać domowników. A teraz Ty sprytnie wykorzystaj szansę, jaką daje Ci życie. Daj sobie i swojemu istnieniu szansę, szansę na to by poczuć na nowo głód i pragnienie życia. To dla Ciebie…

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Nie ma istotnego powodu, dla którego warto umierać. Są za to tysiące ważnych by chcieć żyć. Justek

 • Kosmetyko Fanki

  Bardzo fajna akcja :)

 • Mummy EnVogue

  Dopóki nie ma się dziecka nie zawsze życie traktuje się poważnie. Od kiedy mam córeczkę, nie ma mowy o takim podejściu;) Wręcz odwrotnie…Zrobiłabym wszystko, by jak najdłużej cieszyć się moim maluchem i nie prezentować mu smutnego dzieciństwa. Ostatnio, gdy dość dotkliwie pochorowałam się, a temperatura nie chciała zastopować, byłam przerażona i rozbita, ale robiłam max. wszystko, by wydobrzeć, by mieć siłę dla córeczki.Buziaki.

 • http://www.evelinebison.blogspot.com Eveline Bison

  Świetna inicjatywa!

 • jultob

  uwielbiam jak piszesz:)

 • http://www.alabasterfox.pl/ Adrianna Zielińska

  Tysiące i więcej, a każdy z nich jest dobry, jeżeli tylko trzyma nas tu i teraz :)
  Ściskam!

 • http://www.zurnalistka.pl/ Żurnalistka

  Ziemniaki i proszek do pieczenia – stare patenty sprzed lat, które tak naprawdę nie działają, bynajmniej nie na mnie :) Świetna metafora! Fajnie, że włączyłaś się do akcji.

 • http://krolowa-karo.blogspot.com/ Królowa Karo

  Ostatnio w moim mieście tyle jest samobójstw, że chyba wysmaruję te numery telefonów sprayem na murach.

 • http://grafitowy.net/ grafitowy

  Oby ten „ziemniakowy przepis na samobójstwo” komuś w życiu pomógł :)

  • http://justekmakemesmile.pl Justyna Rolka

   Oby:)

 • http://niedokoncakosmetycznie.blogspot.com/ Dorotka G

  To jest ciężki temat.
  Niby jest wiele powodów aby tego nie czynić ale jeśli dana osoba nie ma nikogo to wątpię by znalazła choć jeden powód by tu zostać i też myślę, że nie szukała by go w internecie…

 • Xxx

  Ja mysle nad odebraniu sb zycia nikogo nie mam cala roszina sie odemnie odwrocila juz dawno bo bylem w bidulu matka puszczalska ojciec pijak rodzennstwo sie odwrocilo reszta rodziny mysli jak nbie zniszczyc nie mam sily juz na to wystko mam22lat i juz mam dosc tego zycia nie radze sb juz od dluszego czasu psychicznie fizycznie itp mam juz dosc ale nie mam jeszcze odwagi chyba tego zrobic jak macie komentarz do mojej wypowiedzi to liszcie moj r 735893387

 • Jakub Stawski

  Żeby pomogło :(

  • Jacek Kaczmarek

   Właśnie. Co jeśli bez przerwy słyszysz że jesteś darmozjadem który żąda tylko podwyżki????

 • asiac95

  A co jeśli na każdym kroku słyszysz że jesteś beznadziejna, ( bo jestem) co jeŝli jesteś grubym tłuściochem, zakałom całej rodziny?

 • ArtemNovikov

  Jeśli ktoś chce się zabić to ma do tego prawo. Иди на хуй!

O mnie

Justyna, żona, matka, kobieta o czterech zawodach, pasjonatka piękna, entuzjastka życia. Optymistka, wierna fanka szczypiorku.
Ten blog to zaproszenie do odbycia podróży po Justkowym świecie, przestrzeni przyprawionej szczyptą humoru i pozytywnej energii.

Zapraszam do mojego królestwa. Enjoy!

Najczęściej czytane

poczatki-blogowania Błędy początkującej blogerki

Początki bywają trudne, blogowania również. Każdy popełnia błędy, jedni się na nich uczą, ...

Najnowsze komentarze

Dołącz do mnie na Facebooku

Jusy Make Me Smile

Instagram