Looking for Something?

Masaż twarzy / Orientana, olejek do twarzy róża japońska i szafran

Author:

Jestem wierną fanką stosowania olejków, gównie ze względu na możliwości wszechstronnego ich zastosowania – oczyszczania, demakijażu, nawilżania, regeneracji, kuracji na ciało i włosy oraz profilaktyki przeciwstarzeniowej.


No same przyznacie, że wachlarz naszych pielęgnacyjnych możliwości jest niezwykle bogaty, a wszystko spoczywa tylko w fazie naszej pomysłowości no i oczywiście chęci.

Moje doświadczenia w tej kwestii dobitnie przedstawia tekst znanej piosenki „oooooo mogę wszystko, wszystko możliwe, jest gdy ty….jesteś blisko”. Tak sobie właśnie śpiewam o tym olejku! Oczywiście mój śpiew obowiązkowo wymaga stanu odosobnienia, ze względu na przerażające doznania słuchowe współtowarzyszy, ale na szczęście w samotności można robić to, na co tylko człowiek ma ochotę, więc korzystam z tego intensywnie.

Różę japońską kojarzyłam, o szafranie wiedziałam jedynie tyle, że jest to jedna z najdroższych i najbardziej wyszukanych przypraw świata. Jeśli chodzi o sam szafran i jego zastosowanie, w tej kwestii byłam zorientowana znacznie lepiej w karierze Pani Lory Szafran…

Olejek z Orientany zawiera olej z ziaren słonecznika, olej sezamowy, olej z oliwek, olej migdałowy, olej jojoba, olej z pestek moreli, olej z kiełków pszenicy, olejek z róży, ekstrakt z szafranu, wit. E.

No jak dla mnie, to istny eliksir młodości!

IMG_2067

Możemy kupić go na stronie producenta za zawrotną kwotę 19,50 zł. Ja kupiłam swój w drogerii Natura, za kwotę nieco powyżej 25 złotych.

Przeznaczenie jakie powierzyłam temu olejkowi, to masaż twarzy.

Masaż wykonuję wieczorem, około 3 razy w tygodniu, gdzie przez około 15-20 minut relaksuję swoją twarzy według określonej procedury, buzia dzięki tej czynności szybko staje się widocznie napięta, jędrna, ze zlikwidowanymi oznakami zmęczenia.

Oczywiście to moje subiektywne odczucie, ale jestem przekonana, że od momentu kiedy wdrożyłam w pielęgnację systematyczny masaż twarzy, za pomocą tego właśnie olejku, cała późniejsza kosmetyka stała się bardziej efektywna.

Mam w swoich zapasach inne kosmetyki do masażu twarzy, o których z pewnością wam napiszę, ale w tym olejku uwielbiam to, że twarz po jego użyciu staje się przyjemnie rozgrzana, co zapewnia mi „otwarcie” facjaty na dalszą część kosmetycznych przygód. Po jego zastosowaniu wyglądam jak po wysiłku fizycznym, mam pysie czerwone jak matrioszka, jestem rumiana, nic tylko ubrać spódnice z koła i wyruszyć na bal.
Po wykonaniu masażu nie zmywam go, olejek przyjemnie się wchłania, chociaż nie jestem oszczędna i nie liczę kropel. Nie widzę w nim żadnych wad, nie powoduje powstawania niedoskonałości, jest wydajny, zapach mi nie przeszkadza, chociaż może wydawać się zbyt ciężki. Prawdziwy ideał.

Samą technikę masażu twarzy zaczerpnęłam z ciekawej i inspirującej książki pt. „Masaż liftingujący twarzy” Kundana i Narendra Mehta. Wypracowałam już swoją kolejność wykonywania odpowiednich ćwiczeń, o czym chętnie was poinformuję przy okazji kolejnych wpisów. Za tak niewiele można tak dużo, tylko czy wam się chce?

Pocałunek to masaż dla ust, uśmiech to masaż dla serca, nie mamy więc wyjścia, niech masaż dłońmi stanie się najlepszym lekarstwem dla naszej twarzy!

  • Agata Pawlak

    masować to pewnie bym nim twarzy nie masowała, ale jak najbardziej z chęcią używałabym do pielęgnacji – kocham oleje :)

  • http://melaniesfasion.blogspot.com/ Joanna P

    Uwielbiam olejki i codziennie na noc wcieram w nie twarz. Teraz używam tamanu- świetny!

  • http://babskiazyl.blogspot.com/ Martyna

    Słyszałam już pozytywne opinie o tym olejku i kiedyś pewnie się skuszę :)

O mnie

Justyna, żona, matka, kobieta o czterech zawodach, pasjonatka piękna, entuzjastka życia. Optymistka, wierna fanka szczypiorku.
Ten blog to zaproszenie do odbycia podróży po Justkowym świecie, przestrzeni przyprawionej szczyptą humoru i pozytywnej energii.

Zapraszam do mojego królestwa. Enjoy!

Najczęściej czytane

poczatki-blogowania Błędy początkującej blogerki

Początki bywają trudne, blogowania również. Każdy popełnia błędy, jedni się na nich uczą, ...

Najnowsze komentarze

Dołącz do mnie na Facebooku

Jusy Make Me Smile

Instagram